Ali Atay the Wonderkid [İnfografik]

Ali-Atay

Sanat hayatına müzikle başlayan genç usta adayı Ali Atay, 99’da konservatuarın tiyatro bölümünden mezun olarak Berkun Oya ile birlikte Tiyatro Krek‘i kurdu. Tiyatro oyunlarının yanı sıra ismi henüz pek bilinmeyen fakat gelecek vadeden bir oyuncu olarak pek çok dizi ve filmde de rol alan, konservatuarda arkadaşları tarafından “wonderkid” lakabıyla anılan Atay’ı tüm Türkiye TRT’de yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisi ile tanıdı. Normal şartlarda dizilerde başroldeki jön yakışıklılığıyla, “genç kızların sevgilisi” olurken Ali Atay’ı kadın-erkek tüm seyircileri ve ardından da müzikseverler ailenin bir ferdi gibi görmeye başladı.

Bense diziyi henüz pek seyretme fırsatı bulamayan ama bir gün mutlaka oturup tüm bölümleri pürdikkat seyretmeyi planlayan müstakbel bir Leyla ile Mecnun seyircisiyim. Bunun yanında 2 hafta önce gittiğim Leyla the Band konserinde dizi oyuncularının ve grup üyelerinin dinleyicileriyle olan sıcak ve samimi iletişimlerini gördükten sonra hayran kitlesinin neden bu denli bağlı olduklarını da birebir gözlemlemiş oldum.

Leyla ile Mecnun vasıtasıyla tüm Türkiye tarafından bilinen bir oyuncu olan Ali Atay’ın bugüne kadar yer aldığı müzik, tiyatro, sinema ve televizyon projelerini, tarihleriyle birlikte incelemek isteyenler için buyrunuz, “wonderkid”in sanatsal geçmişi infografiğimizde…

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s