Yeni Başlayanlar İçin Hint Sineması: Shah Rukh Khan Efsanesi (2. Bölüm)

Yeni-Baslayanlar-Icin-Hint-Sinemasi-Shah-Rukh-Khan-Efsanesi-2-BolumHint Sinemasını tanıma amaçlı birbiriyle bağlantılı adımları takip ederek başladığımız sinema yolculuğu, ilk bölümdeki Aamir Khan tanıtımından sonra devam ediyor. Daha önce hiçbir bilgim olmadan sadece merak ederek başladığım Hint sineması keşfinden bu kadar memnun kalacağımı hiç düşünmemiştim ama şu andaki durumumda her gün bir Bollywood filmi izleyecek kadar kendimi kaptırmış durumdayım. Bunun sebeplerini biraz kültürel benzerlik, biraz kendine ait bir dili olması, biraz da neşeli, enerjik bir atmosferi olmasına bağlayabiliriz. Ayrıca Bollywood filmlerinin her biri birbirini destekler nitelikte genişledikçe kendisini bitiren değil besleyen bir yapıya sahip; kendi efsane oyuncuları, kendi sinema teknikleri, kendi koreografileri olan Bollywood,  sanki yeni bir yaşam formu bulmuş gibi hissettiriyor seyirciye. Duygu yoğunluğu yüksek bu filmlerin herkese hitap ettiğini söyleyemem tabii ki ama bir sevenin de asla bırakamayacağını düşünüyorum… Hint sineması ve Shah Rukh Khan

 

Advertisement

2 thoughts on “Yeni Başlayanlar İçin Hint Sineması: Shah Rukh Khan Efsanesi (2. Bölüm)

  1. O kadar detaylı ve etkileyici bir dille anlatmışsınız ki hint filmlerini ben bile isteklendim açıkçası.
    Özellikle tanıttıklarınızdan başlamak üzere bikaç tane izleyeceğim. Bakalım etkisi nasıl olacak ? 🙂 Sizinlede yine buradan düşüncelerimi paylaşmaya çalışacağım.
    Teşekkürler.

  2. Ellerinize sağlık çok güzel anlatmışsınız . İnsanın bollywooda daha çok sarılası geliyor . İnşallah bollywooda önyargılı olanlar bu yazıyı okuyupta önyargılarını kaldırırlar . Tekrardan elinize sağlık çok iyi yazı olmuş :))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s